Strona główna / Aktualności / Cud Eucharystyczny

Aktualności

Cud Eucharystyczny
11.10.2017

Życie naszej Jadłodajni zagęszcza się, s. Monika ma wciąż nowe pomysły. Przybywa chętnych na spotkania wtorkowe i środowe, są też spotkania nadzwyczajne, gromadzące nie tylko korzystających z Jadłodajni, ale też wolontariuszy, mieszkańców Fundacji, siostry i innych chętnych.

11 października p. dr Barbara, kardiolog, członek komisji badającej Cud Eucharystyczny w Legnicy opowiedziała o różnych perypetiach, jakie ją spotykały w związku z tą największą Przygodą Życia. Nade wszystko poruszyła nas świadectwem wiary. Wiary nie zdobędzie się dowodami, choćby „znaki” były jak najbardziej oczywiste. Potrzeba Łaski… i odwagi (koledzy lekarze oglądali zdjęcia, nie widząc skąd była pobrana próbka, i mówili: „Alez oczywiście, że to tkanka mięśnia sercowego”. Po czym dowiadywali się, skąd ta próbka. „Napiszesz, co rozpoznałeś?” – „Nie”). Potężny dokument-raport (1000 stron!) badań innego Cudu Eucharystycznego w Lanciano kończy się pytaniem: „Kim Ty jesteś?”. 

Pan Bóg nie zabierze nam wolności wyboru wiary dowodami, raczej pozwala nam się SPOTKAĆ… Patrzę na Jezusa w Eucharystii – „Kim Ty jesteś?” – „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” – „Pan mój i Bóg mój”…
Wróć do Aktualności